عینک آفتابی

چگونه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟

چگونه عینک آفتابی را تمیز کنیم

شاید به نظر شما تمیز کردن عینک، کار بسیار ساده ای است و نیازی به دستورالعمل خاصی ندارد، اما از آنجایی که ترفندهای بسیار زیادی برای تمیز کردن عینک های آفتابی وجود دارد، اگر ندانیم که چگونه عینک آفتابی را تمیز کنیم، یا به اشتباه این کار را انجام دهیم ممکن است خسارت جدی به عینکمان وارد کنیم. به همین سبب سایت عینک فروشی چشم شهر ، برای آشنایی بیشتر با نحوه تمیز کردن عینک آفتابی و قاب عینک و همچنین آشنایی با بایدها و نبایدها توی این زمینه، از شما دعوت می نماید به ادامه مطلب مراجعه کرده و تا انتها مطالعه نمایید.

کارهایی که برای تمیز کردن عدسی عینک باید از ِآن اجتناب کرد

چگونه عینک آفتابی را تمیز کنیم تا به آن آسیبی وارد نشود؟ این سوالی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد، شما در ابتدا می بایست از کارهای اشتباهی که توی این زمینه بین مردم رایج شده، اجنتاب کرده و سپس با ترفندهای صحیح این کار اطلاع پیدا کنید. ما در ادامه مقاله قصد داریم به بیان چند تا از این اشتباهات رایج بپردازیم؛
– از گوشه ی لباس برای تمیز کردن عینک آفتابی خود استفاده نکنید، زیرا الیاف ریز موجود در پارچه منجر به خراش دائمی لنزهای عینک شما می شود.
– از نفس گرم به عنوان یک تمیز کننده استفاده نکنید. با این کار به دلیل وجود کثیفی روی لنزها منجر به لکه دار شدن شیشه ی عینک می شوید.
– هرگز از شیشه پاک کن خانگی برای تمیز کردن لنز عینک آفتابی استفاده نکنید، زیرا این محصولات دارای موادی هستند که علاوه براینکه به لنزهای عینک آسیب می رسانند، باعث از بین رفتن پوشش عینک نیز می شوند.
– هرگز از دستمال کاغذی و دستمال سفره و حوله برای تمیز کردن لنز عینک استفاده نکنید زیرا خمیر چوب بکار رفته در دستمال موجب ایجاد خراش روی لنز عینکتان شده و همچنین استفاده از حوله نیز باعث ایجاد پرز بروی لنز عینکتان می شود.

توجه به نکات مهم هنگام تمیز کردن عینک آفتابی

چگونه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟ تمیز کردن روزانه عینک، بهترین راه برای حفظ کردن ظاهر عینک و همچنین جلوگیری از خراشیده شدن عینک می باشد، برای انجام اینکار قبل استفاده از روش ها و ترفندهای اصولی باید هنگام تمیز کردن لنز عینک به نکات مهمی نیز توجه داشت، سایت عینک فروشی چشم شهر با بیان این چند نکته ی مهم شما را به خواندن ادامه ی مقاله دعوت می نماید:
– برای سالم ماندن لولاها و شقیقه ها بهتر است همیشه عینک خود را با دو دست بردارید تا از لکه دار شدن لنزها توسط انگشتان نیز جلوگیری شود.
– توصیه می‌ شود قبل از استفاده از ترفندهای اصولی برای تمیز کردن عینک آفتابی، آن را زیر جریان ملایم آب ولرم گرفته و بشویید، زیرا این کار گرد و غبار را از بین برده و از خراشیدگی لنزها هنگام تمیز کردن آنها جلوگیری می کند. فقط دقت داشته باشید هنگام شستن از آب داغ استفاده نکنید، زیرا می تواند به برخی از پوشش های لنز آسیب برساند.
– قبل از تمیز کردن عینک آفتابی، مطمئن شوید که دستانتان عاری از هرگونه چربی باشد، بهتر است قبل از تمیز کردن عینک آفتابی دستانتان را با صابون بدون لوسیون بشویید و با یک حوله تمیز و بدون پرز خشک کنید، زیرا عدم رعایت اینکار می تواند لنزهای عینک آفتابی شما را لکه دار کند.
– باید در نظر داشته باشید که هرگز از مایع ظرفشویی برای شستن لنزها استفاده نکنید زیرا مایع ظرفشویی حاوی مواد اسیدی است و ممکن است به لنز ها آسیب بزند.
– برای شستن لنزها از یک قطره کوچک مایع صابون استفاده کرده و آن را به آرامی به بازوها و قاب نیز بمالید، زیرا صابون چربی های روی لنزها، پدهای بینی، لولاها و پیچ ها را پاک می کند و عمر عینک آفتابی را طولانی می کند، توصیه می شود برای انجام اینکار از انگشت شست و سبابه به طور ملایم استفاده شود.
– در نهایت اگر اسپری پاک کننده لنز در دسترس تان است، می توایند به جای مایع صابون از آن استفاده کنید
ولی اگر از استفاده ی این اسپری برای لنزهای پوشش دار و ضد انعکاس شک دارید بهتر است از همان صابون داو یا مایع صابون استفاده کنید.

توجه به نکات مهم هنگام تمیز کردن عینک آفتابی

روشهای جلوگیری از ایجاد خط و خش

مهمترین اقدامی که هنگام خرید عینک آفتابی باید به آن توجه کرد، اینست که شما لنزهایی را انتخاب کنید که دارای پوشش مقاوم در برابر خش هستند و یا به عبارتی هنگام خرید عینک آفتابی از دارا بودن ضمانت ضد خش آن مطمئن شوید، سایت عینک فروشی چشم شهر مفتخر است که با ارائه ی عینک های آفتابی با ضمانت ضدخش بهترین فروشگاه آنلاین از نظر مشتریان شناخته شود.
اگر هم به دلایلی موفق به تهیه ی عینک آفتابی ضدخش نشدید، شما براحتی می توانید با رعایت کردن نکاتی از ایجاد خش بروی عدسی عینک جلوگیری کنید که در ادامه به بیان چند نمونه از آن می پردازیم.
– همیشه بعد استفاده از عینک طبی یا آفتابی خود، حتما آنرا در کیف مخصوص یا جعبه ی مخصوص نگه دارید؛ زیرا اگر عینک خود را در جایی امن و تمیز نگهداری نکنید، براحتی بروی عدسی عینک خش ایجاد می شود و اگر کیف عینک در دسترس ندارید هرگز عینکتان را از طرف لنز بروی میز یا سطح سفت قرار ندهید.
– برای تمیز کردن شیشه ی عینک آفتابی حتما از پارچه های پاک کننده میکروفیبر استفاده کنید زیرا آنها علاوه بر اینکه لنزها را خشک کرده و عاری از هرگونه کثیفی می کند، همچنین از ایجاد خط و خش نیز جلوگیری کرده و یک انتخاب عالی توی این زمینه به حساب می آید، فقط باید توجه کنید که پارچه های میکروفیبر خود را مرتباً با نرم کننده های پارچه بشویید.

راههای صحیح از بین بردن خط و خش ایجاد شده روی عینک آفتابی

وجود خش روی عینک علاوه بر اینکه منجر به انعکاس نور و تداخل دید می شود، همچنین بر مقاومت لنزهای عینک شما در برابر ضربه نیز تأثیر گذاشته و مقاومت آن را پایین می آورد، که در این هنگام شما می بایست برای دید بهتر، یا لنز عینک خود را تعویض کنید یا با بکار گرفتن روش هایی این خط و خش را از بین ببرید که در این قسمت از سایت عینک فروشی چشم شهر قصد داریم چند نمونه از این روش های مختلف را به شما معرفی کنیم.
– رفع خش با استفاده از پولیش و واکس ماشین: مقدار کمی از پولیش را روی پد پنبه ای بکشید، آن را به آرامی روی سطح لنز بمالید و با یک پارچه بدون پرز، پولیش اضافی را پاک کنید. این کار را تا زمانی که خط و خش از بین برود، تکرار کنید.
-رفع خش با استفاده از خمیر دندان: برای اینکار به هیچ عنوان از خمیر دندان هایی که دارای ژل سفید کننده و نعنایی هستند استفاده نکنید. مقدار کمی از خمیر دندان سفید معمولی را روی یک پنبه بریزید و به صورت حرکات دورانی، حدود 10 ثانیه روی خط و خش بمالید. لنز را با آب خنک بشویید و خمیر دندان اضافی را از بین ببرید و سپس عینک را با یک پارچه بدون پرز خشک نمایید، اینکار را آنقدر تکرار کنید تا خط و خش از بین برود.
-رفع خش با استفاده از جوش شیرین: با مخلوط کردن یک قسمت آب با دو قسمت جوش شیرین، خمیر غلیظی درست کنید و سپس خمیر بدست آمده را با یک پنبه تمیز و به صورت حرکات دورانی ملایم به مدت تقریباً 10 ثانیه روی خط و خش بمالید، سپس خمیر روی عینک را با آب خنک بشویید و با یک پارچه بدون پرز پاک کنید. این کار را تکرار کنید تا خط و خش از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.