عینک آفتابی

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به فرم صورت و استاندارد عینک‌ها

راهنمای خرید عینک آفتابی

عینک آفتابی وسیله‌ای شخصی با کاربردی چندگانه است. عینک آفتابی هم از چشم‌های شما در برابر پرتوهای آسیب‌رسان نور خورشید محافظت می‌کند، و هم تیپ و استایل شما را خاص و منحصربه‌فرد می‌سازد. استفاده از عینک آفتابی متناسب با چهره و پوشش شما تصویری خاص و شیک‌پوش در ذهن دیگران ثبت می‌کند. اما شما در زمان خرید عینک آفتابی به چه نکته‌هایی توجه می‌کنید؟ راهنمای خرید عینک آفتابی همه آنچه باید درباره خرید عینک افتابی از گالری عینک چشم شهر شیراز را بدانید در اختیار شما می‌گذارد.

با ما در نگاهی به گزینه‌های مهم در انتخاب یک عینک آفتابی همراه باشید.

خرید عینک آفتابی:

خرید عینک آفتابی با توجه به گزینه‌های مختلفی صورت می‌گیرد. نخستین گزینه مهم در انتخاب و خرید عینک آفتابی، چهره هر فرد است. پس از آن هم ویژگی‌های یک عینک استاندارد باید مورد توجه قرار گیرد.

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به فرم چهره:

فرم صورت شما می‌تواند نخستین راهنمای خرید عینک عکاسی برای شما باشد. کارشناسان مد و زیبایی برای هر فرم صورتی، نوعی از عینک‌های آفتابی را پیشنهاد می‌کنند.

 

 

انتخاب عینک با توجه به فرم صورت

 

1- فرم چهره بیضی:

پیشانی صورت‌های بیضی‌شکل پهن‌تر از چانه آنها است. از دیدگاه زیبایی‌شناسانه، صورت‌های بیضی جزو چهره‌های ایده آل به شمار می‌روند. راهنمای خرید عینک آفتابی به چنین افرادی می‌گوید بهتر است آنها از فریم‌هایی با اندازه متوسط استفاده کنند. فریم‌هایی که نه خیلی پهن و نه خیلی باریک باشند. اینگونه افراد باید فریم هایی رو انتخاب کنند که عرض فریم هم اندازه با عرض صورتشان باشد تا تناسب نسبت های صورتشان بهم نخورد. تیپ این‌گونه افراد با هر نوع عینک گرد، مربعی، مستطیلی، پروانه‌ای، خلبانی، کلاب مستر، ویفرر، چندضلعی و… جذاب‌تر می‌شود.

2- فرم چهره گرد:

آدم‌هایی که صورت گرد دارند یعنی عرض و طول صورتشان به یک اندازه هست و زوایای تندی در صورتشان ندارند، بد نیست عینک‌هایی به چشم بزنند که چهره آنها را کمی کشیده‌تر و زاویه‌دارتر نشان دهد. عینک‌هایی با قاب زاویه‌دار و ظریف، انتخاب خوبی برای این افراد است. عینک هایی با فریم مستطیل پیشهناد جذابی برای این گروه از افراد میباشد. برای مشاهده انواع مدل های عینک آفتابی مستطیلی و خرید عینک آفتابی مستطیلی کلیک کنید.

3- فرم چهره مربعی:

چهره‌های مربعی شامل افرادی میشود که پیشانی و آواره های پهنی دارند. راهنمای خرید عینک آفتابی به این‌ گروه از افراد می‌گوید عینک‌هایی را خریداری کنند که از زاویه‌دار بودن صورت آنها کم کند. عینک‌های آفتابی با فریم‌های گرد، بیضی، گربه‌ای، پروانه‌ای، ویفرر، خلبانی و کلاب مستر برای این چهره‌ها مناسب است.

4- فرم چهره مستطیلی:

در چهره‌های مستطیلی، بین خط پیشانی و چانه کشیدگی بیشتری دیده می‌شود در واقع افرادی که طول صورت آنها از عرض بین برجستگی گونه بیشتر باشد. کارشناسان عینک‌هایی را برای چهره‌های مستطیلی پیشنهاد می‌کنند که فرم صورت آنها را کمی متعادل‌تر نشان دهد. کارشناسان مد و زیبایی عینک‌هایی با دسته‌های زرق‌وبرق‌دار را برای این‌طور چهره‌ها پیشنهاد می‌کنند. عینک‌هایی که توجه را از کشیدگی صورت بردارد.

برای کوتاه‌تر نشان دادن بینی در صورت‌های مستطیلی هم عینکی با پل کوتاه‌تر را در نظر می‌گیرند. راهنمای خرید عینک آفتابی فریم‌های خلبانی، ویفرر، کلاب مستر، گرد، چندضلعی، گربه‌ای، پروانه‌ای و بیضی را برای چهره‌های مستطیلی پیشنهاد می‌کند.

5- فرم چهره لوزی یا الماسی:

صورت‌های الماسی گونه‌های پهن و برجسته، و پیشانی و چانه باریک دارند. عینک‌هایی با جزئیات و ریزه‌کاری‌های زیاد می‌تواند توجه را از فرم الماسی‌شکل چهره آنها بردارد و آنها را معمولی‌تر نشان دهد. برخی از فریم‌های پیشنهادی برای چهره‌های لوزی یا الماسی، فریم‌های چشم گربه‌ای هستند. برای خرید عینک آفتابی گربه ای شکل کلیک کنید.

6- فرم چهره مثلثی:

صورت مثلثی به دو شکل دیده می‌شود. مثلث رو به بالا و مثلث رو به پائین. کارشناسان راهنمای خرید عینک آفتابی به افرادی که تیزی چهره آنها به سمت بالا است، فریم‌های گربه‌ای که در بالا پهن‌تر هستند را پیشنهاد می‌دهند. همچنین به چهره‌هایی که تیزی آنها به سمت پائین است، فریم‌های گرد، مربعی، چندضلعی، خلبانی و گربه ای را توصیه می‌کنند.

7- فرم چهره قلبی:

صورت‌های قلبی‌شکل در بالا پهن‌تر و در چانه باریک هستند. عینک‌هایی که برای فرم قلبی پیشنهاد می‌شود، همان‌هایی است که برای چهره‌های مثلثی رو به بالا پیشنهاد شده است. عینک‌هایی با قاب‌های مربعی، چندضلعی، گرد، پروانه‌ای، ویفرر و مستطیلی مناسب این‌طور چهره‌ها است.

راهنمای خرید عینک با توجه به استانداردهای

علاوه بر فرم صورت، رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ مو از جمله مواردی هستند که در خرید عینک آفتابی نقش دارد.

هنگام انتخاب عینک، فرم صورت تنها عاملی نیست که تعیین میکند که کدام فریم ها مناسب شما و چهره شما هستند. رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ مو شما نیز نقش مهمی را در انتخاب نوع فریم ایفا میکنند.

رنگ پوست:

رنگ پوست در انتخاب فریم به دو دسته سرد و گرم طبقه بندی میشوند. یک چهره با رنگ پوست خنک دارای تن های آبی یا صورتی است، و یکی چهره گرم دارای رنگ پوست هلویی و کرمی میباشد یا کمی دارای تن زرد است. پوست زیتونی رنگ به دلیل اینکه ترکیبی از رنگ آبی، زرد و سبز است در دسته تن های سرد قرار میگیرد.

نقش رنگ پوست

رنگ چشم:

به دلیل تنوع زیاد در رنگ چشم، رنگ چشم یک عنصر ثانویه در تعیین کلی چهره شما میباشد. به عنوان مثال چشمان آبی می توانند از ترکیب رنگهای خنک تقریبا بنفش کمرنگ و خاکستری باشد. چشمان قهوه ای میتواند از یک سایه روشن رنگ های گرم مانند یک قهوه ای متوسط تا تقریبا سیاه تغیر کند.

رنگ مو:

رنگ مو نیز گرم و سرد محسوب میشود.بلوند،پلاتین، آبی-سیاه، سفید، زرد، خاکستری رنگهای تن خنک هستند. رنگ موهای گرم شامل بلوند طلایی، مشکی قهوه ای، قهوه ای طلایی و خاکستری است.

رنگ قاب های عینک:

پس از مشخص شدن اینکه چهره شما دارای تن گرم یا خنک هست میتوانند رنگ قاب های عینکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. نمونه هایی از رنگ های فریم که برای رنگ های تن گرم هستند: شتری، خاکی، طلا، مسی، هلویی، نارنجی، مرجانی، سفید رنگ، قرمز آتشی، آبی گرم و لاک پشتی و بلوند و برای رنگ های تن خنک، بهترین رنگ های قاب عینک مشکی، نقره ای، گل رز، قهوه ای، آبی-خاکستری، ارغوانی، صورتی و آبی میباشند.

رنگ صورت:

در انتخاب عینک سعی کنید رنگی رو انتخاب کنید که به رنگ صورت شما بیایید به طور مثال اگر صورتی با پوست سفیدی دارید بهتر است از رنگ های تند مانند قرمز، آبی، مشکی و قهوه ای انتخاب کنید. اگر صورتی با پوست مات دارید یعنی رنگ صورتتان سفید نیست بهتر از رنگ های مانند مشکی، خاکستری و سفید استفاده کنید.

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به استاندارد عینک‌ها:

مهم‌ترین ویژگی عینک آفتابی، محافظت از چشم‌های شما است. ضروری است پیش از خرید عینک آفتابی، به چند نکته مهم توجه کنید.

1- استاندارد بودن عینک آفتابی و  محافظت از چشم‌های شما در برابر پرتو فرابنفش خورشید:

نخستین وظیفه یک عینک آفتابی، محافظت از چشم‌های شما در برابر پرتوهای آسیب‌رسان خورشید است. پرتوهای فرابنفش نور آفتاب اثر مخربی بر روی سلول‌های بینایی دارند. این پرتوها احتمال دچار شدن به بیماری آب مروارید و بیماری‌های دیگر چشمی را در انسان بیشتر می‌کنند.

2- پوشاندن چشم‌ها و اطراف چشم‌ها:

یکی دیگر از ویژگی‌های یک عینک آفتابی استاندارد، پوشاندن کامل چشم‌های شما، حدقه چشم و زیر چشم‌ها است. بهترین عینک آفتابی باید چشم‌ها را به‌طور کامل پوشش دهد. رعایت کردن این این نکته حتی از به وجود آمدن چین‌وچروک در زیر چشم‌ها جلوگیری می‌کند. عینک آفتابی با پوشش‌دهی استاندارد، حتی افتادگی پلک‌ها را هم که در اثر بالا رفتن سن پدید می‌آید، به تأخیر می‌اندازد.

3- جنس فریم و لنز عینک:

جنس فریم عینک آفتابی ممکن است از مواد مختلفی باشد، اما سبکی و راحتی آن اهمیت زیادی دارد. مهم‌ترین بخش یک عینک آفتابی شیشه یا لنز آن است. شیشه عینک‌های آفتابی از پلاستیک یا شیشه ساخته می‌شوند. در صورتی که جنس شیشه‌های عینک مورد نظر شما پلاستیک باشد، دقت کنید تا از بهترین نوع آن باشد.

4- سبک بودن عینک آفتابی:

یکی دیگر از گزینه‌هایی که می‌تواند راهنمای خرید عینک آفتابی برای شما باشد، سبک بودن آن است. عینک آفتابی نباید روی چهره شما سنگینی داشته باشد و شما را خسته کند البته بعضی از برند های عینک آفتابی سنگین هستند که برای طرفداران این برند ها محاسن این عدسی ها به سنگینی لنز ها ارجع است. همچنین نباید روی بینی شما ردی به جای بگذارد. عینک‌های آفتابی برندهای معتبر دارای این ویژگی هستند.

5- مقدار تیرگی لنز عینک آفتابی:

تیرگی لنزهای عینک آفتابی هم باید استاندارد باشد. لنزهایی با درجه تیرگی استاندارد در فضای یک اتاق با نور معمولی اجازه نمی‌‌دهد تا چشم‌های خود را در آینه ببینید. البته عینک‌های خیلی تیره که ظاهر جذابی به شما می‌دهند هم برای استفاده طولانی‌مدت خوب نیستند. لنزهای گرادیان که در بالا تیره‌تر و در پائین، روشن‌ترند، می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. این لنزها جلوی نور شدید آفتاب را می‌گیرند، بدون اینکه برای دید شما اشکالی به وجود بیاورند.

6- رنگ فریم و لنز عینک:

لنز عینک‌های آفتابی رنگ‌های مختلفی دارد که هرکدام از آنها نورهای هم‌رنگ خود را فیلتر می‌کنند و بقیه را عبور می‌دهند. به این ترتیب هرکدام از آنها مناسب شرایط نوری متفاوتی هستند. برای انتخاب رنگ شیشه عینک آفتابی بهتر است ویژگی‌های هرکدام از شیشه‌های رنگی را بدانید. نکته حائز اهمیت این است که میزان تیرگی در هر دو لنز کاملا یکسان باشد اگر این استاندراد رعایت نشود شما حین رانندگی دجار خواب آلودگی می شوید.

7- قیمت عینک آفتابی:

قیمت عینک آفتابی هم می‌تواند یکی از موارد مهم در خرید آن باشد. در کشور ما عینک آفتابی استاندارد ارزان نیست. اما گران بودن یک عینک نیز دلیلی بر استاندارد بودن آن نیست. از دید راهنمای خرید عینک آفتابی بهتر است خرید خود را با توجه به گزینه‌های بهتری انجام دهید که فروشگاه معتبر یکی از مهم‌ترین آنها است. که به جرات میتوانیم گالری عینک چشم شهر را یکی از مراکز معتبر فروش عینکی آفتابی و عینک طبی در سطح کشور دانست.

 

قیمت عینک آفتابی

سخن پایانی:

قانون مد و زیبایی به کسانی که صورت کشیده دارند می‌گوید چه عینکی بزنند تا صورت آنها گردتر نشان داده شود. به افرادی که صورت گرد دارند هم می‌گوید چه عینکی بزنند تا چهره‌ای کشیده‌تر داشته باشند. اما بد نیست در اینجا یک نکته دیگر را هم گوشزد کنیم.

خیلی هم در بند این نباشید که چه قابی به چهره شما می‌آید و چه شیشه‌ای برازنده شما است. بدون در نظر گرفتن قوانینی که شما را درگیر می‌کند، عینک استانداردی بخرید که آرزوی داشتنش را دارید. شاید جرأت و شهامت شما راه را برای دیگران هم باز کند که عینکی را بخرند که دوستش دارند، نه آنکه دیگران تأیید می‌کنند. زندگی کوتاه‌تر از آن است که درگیر فکر و نظر دیگران درباره خودمان باشیم. با توجه به مطالبی که در مورد راهنمای خرید عینک آفتابی خدمت شما عرض کردیم میتوانید خیلی راحت عینک آفتابی خود را به صورت آنلاین از گالری عینک چشم شهر خرید کنید.

5 دیدگاه در “راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به فرم صورت و استاندارد عینک‌ها

 1. مهسا دهقان گفت:

  بسیار عالی کامل و جامع

  1. مدیر سایت گفت:

   ممنون از توجه شما

 2. اسما کریمی گفت:

  کامل و جامع ممنون از سایت خوبتون

  1. مدیر سایت گفت:

   ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.