عینک آفتابی

آشنایی با 10 مدل از انواع عینک آفتابی

سالهاست فایده‌های زیاد استفاده از عینک آفتابی در بین مردم شناخته شده است. اما در کنار ضروری بودن استفاده از انواع عینک آفتابی، طرح‌ها و مدل‌های مختلف آن هم امکان انتخاب بسیاری در اختیار شما قرار می‌دهد که میتوانید برای خرید عینک آفتابی از گالری عینک چشم شهر اقدام بفرمایید. هر کدام از مدل‌های عینک آفتابی مناسب سبک و استایل خاصی است و آن سبک پوشش را برازنده‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد. برخی از افراد علاقه خاصی به انواع عینک دودی دارند. کسانی که در کلکسیون خود مدل‌های مختلف عینک دودی را نگهداری می‌کنند و در شرایط مختلف از هرکدام از آنها استفاده می‌کنند.

با ما همراه باشید تا با نگاهی به انواع عینک‌های آفتابی، بهترین آنها را برای موقعیت‌های مختلف انتخاب کنیم.

 

انواع عینک آفتابی:

1- عینک آفتابی خلبانی (Aviator):

عینک دودی خلبانی را همه می‌شناسند. بیشتر عینک‌های خلبانی قابی فلزی دارند و شیشه‌های آنها گاهی سیاه و گاهی هم انعکاسی و رنگی است. البته در سال‌های اخیر فریم غیرفلزی این عینک‌ها هم وارد بازار شده‌اند. انواع عینک آفتابی خلبانی نخستین بار برای خلبان‌ها طراحی شد تا در پروازها، از چشم‌های آنها در برابر پرتوهای آسیب‌رسان نور خورشید محافظت شود. اما طراحی زیبایی این عینک‌ها باعث شد تا تبدیل به اکسسوری خاصی برای شخصیت‌های مشهور جهان شوند.

عینک‌های خلبانی قاب و دسته‌های نازکی دارند که وزن سبک آنها را به دنبال داشته است. پدهای نرم و انعطاف‌پذیر آنها هم روی بینی قرار می‌گیرند و راحتی فرد را تضمین می‌کنند. عینک آفتابی خلبانی را همه افراد می‌توانند استفاده کنند و بزرگی لنزهای آنها محافظ خوب چشم‌های شما در برابر پرتوهای خورشید است.

عینک آفتابی خلبانی

2- عینک آفتابی پروانه‌ای (Butterfly):

یکی از انواع عینک آفتابی که فریم آن شبیه بال‌های پروانه است، عینک آفتابی پروانه‌ای نامیده می‌شود. لبه‌های کناری فریم عینک دودی پروانه‌ای که نزدیک گوش قرار می‌گیرد، کمی پهن‌تر از بخش میانی آن است. این نوع طراحی حالت پروانه‌ای به این عینک‌ها داده است. عینک آفتابی پروانه‌ای مناسب خانم‌ها است و سایز بزرگی دارد. این مدل عینک محبوب بسیاری از چهره‌های مشهور جهانی مانند خانواده‌های سلطنتی، هنرمندان و سلبریتی‌ها است.

عینک آفتابی پروانه ای

3- عینک آفتابی گرد (Round):

عینک‌های گرد یا جان لنونی ظاهر زیبا و منحصربه فردی دارند. عینک‌های دودی گرد در بین فعالان صنعت مد و فشن جایگاه خاصی به خود اختصاص داده‌‌اند. البته هنرمندان و سلبریتی‌ها هم از این نوع عینک استفاده زیادی می‌کنند. فریم عینک آفتابی گرد از جنس فلز یا کایوچو ساخته می‌شود. ضخامت این فریم‌ها هم می‌تواند نازک یا ضخیم باشد. اگر قصد دارید تیپ منحصربه فردی داشته باشید، عینک دودی گرد بهترین انتخاب برای شما است.

عینک آفتابی گرد

4- عینک آفتابی گربه‌ای (Cat Eye):

استفاده از مدل گربه‌ای عینک آفتابی در بین خانم‌ها بسیار معمول است. عینک‌های گربه‌ای سال‌ها است که در بین مردم جا افتاده و همچنان هم محبوب است. عینک‌های گربه‌ای زنانه از معروف‌ترین انواع عینک‌های دودی است. در سال‌های اخیر عینک‌های گربه‌ای مردانه هم وارد بازار شده‌اند. عینک آفتابی گربه‌ای با چهره‌های مختلف هم‌خوانی دارد و محبوب بسیاری از چهره‌های سرشناس و سلبریتی‌ها است.

عینک آفتابی گربه ای

5- عینک آفتابی ویفرر (Wayfarer):

عینک آفتابی ویفرر یکی از معروف‌ترین و پراستفاده‌ترین عینک‌های آفتابی در دنیا است. عینک‌های ویفرر در ابتدا مورد استفاده خانم‌ها قرار گرفت، اما زیبایی آن مردان را هم به استفاده از این نوع عینک جلب کرد. اکنون این نوع عینک مورد علاقه بسیاری از مردم است. عینک ویفرر قاب ضخیمی دارد و با هر سبک و استایل لباس پوشیدن می‌توانید از آن استفاده کنید. انواع عینک آفتابی ویفرر را بر روی چهره بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران و افراد معروف دیده‌اید.

عینک آفتابی ویفر

6- عینک آفتابی مربعی (Square):

عینک آفتابی مربعی به‌خوبی از چشم‌های شما در برابر پرتوهای آسیب‌رسان نور خورشید نگهداری می‌کند. استفاده از عینک‌های مربعی زیبایی خاصی به چهره شما می‌دهد و تیپ شما را برازنده‌تر می‌کند. قاب‌های عینک مربعی صاف و بزرگ هستند و در انواع اسپرت و کلاسیک به بازار ارائه می‌شوند. همه افراد می‌توانند از انواع عینک آفتابی مربعی استفاده کنند.

عینک آفتابی مربعی

7- عینک آفتابی کلاب مستر (Clubmaster):

عینک‌های کلاب مستر در شکل‌ها و مدل‌های مختلف ساخته می‌شوند، اما یک ویژگی منحصربه فرد دارند. انواع عینک آفتابی کلاب مستر تنها در بخش بالایی دارای فریم پهنی هستند که آن را شبیه ابرو نشان می‌دهد. بخش پائینی عینک‌های کلاب مستر بدون فریم است. استفاده از عینک‌های کلاب مستر در بین خانم‌ها و آقایان معمول است. پدهای روی بینی عینک‌های کلاب مستر یا برولین نرم و دارای انعطاف هستند و بینی شما را آزرده نمی‌کنند.

عینک آفتابی کلاب مستر

8- عینک آفتابی بیضی (Oval):

فریم و لنز عینک‌های آفتابی بیضی به شکل بیضی‌های باریک یا پهنی ساخته می‌شوند. این عینک‌ها مورد علاقه بسیاری از مردم هستند. عینک‌های بیضی را در هر فضا و موقعیتی، و با هر نوع لباسی می‌توانید استفاده کنید. آقایان می‌توانند این عینک‌ها را با لباس‌های رسمی مانند کت و شلوار، و همچنین لباس‌های جین و اسپرت استفاده کنند.

عینک آفتابی بیضی

9- عینک آفتابی مستطیلی (Rectangular):

عینک آفتابی مستطیلی مناسب‌ترین عینک برای افرادی با صورت گرد است. فریم مستطیلی و کشیده این عینک‌ها صورت‌های گرد را متعادل‌تر نشان می‌دهند. برندهای مختلف انواعی از عینک‌های دودی مستطیلی را به بازار عرضه کرده‌اند. برخی از این مدل‌ها بیشتر مورد علاقه آقایان هستند، اما بعضی مدل‌ها را هم خانم‌ها استفاده می‌کنند.

عینک‌های مستطیلی فرم صورت شما را کمی خاص و غیرعادی نشان می‌دهد. فریم‌های مستطیلی این عینک‌ها گاهی نازک و فلزی، و گاهی هم پهن و آکریلیک یا کایوچو هستند.

عینک آفتابی مستطیلی

10- عینک بیس دار:

عینک‌های بیس دار پوشش‌دهی بهتری برای چشم‌های شما در برابر پرتوهای فرابنفش خورشید فراهم می‌کنند. انواع عینک آفتابی جلوی ورود پرتوهای مضر خورشید را به چشم‌های شما می‌گیرند. اما کناره‌های عینک‌ها راه را برای رسیدن پرتوهای مضر آفتاب به چشم‌ها باز می‌گذارند. فرم عینک آفتابی کمربندی به‌گونه‌ای است که لنزها تا کناره‌های صورت ادامه دارند و مانع وارد شدن نور از کناره‌های قاب عینک به چشم‌های شما می‌شوند. بدین ترتیب این مدل عینک‌ها محافظ بهتری برای چشم‌های شما در برابر نور خورشید هستند.

عینک آفتابی کمربندی

سخن پایانی:

انواع عینک آفتابی از ضروری‌ترین وسایل شخصی هستند که حتی کودکان هم باید داشته باشند. اما نکته جالب این است که هر کدام از این وسایل شخصی و ضروری تیپ و استایل خاصی به ظاهر و پوشش شما می‌دهند. کافی است شما اندکی درباره سبک‌های پوشش و هماهنگی آنها با عینک‌های دودی بدانید. به این ترتیب می‌توانید زیباترین تیپ و استایل را با هریک از انواع عینک دودی برای خود رقم بزنید و در بین دوستان و جامعه بدرخشید. گالری عینک چشم شهر بزرگترین مرکز فروش اینترنتی و حضوری عینک آفتابی و طبی با بروزترین و جدیدترین برندهای عینک آفتابی در کشور میباشد.

1 دیدگاه در “آشنایی با 10 مدل از انواع عینک آفتابی

  1. مدیر سایت گفت:

    ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.