عینک طبی آفتابی

عینک طبی آفتابی چیست؟

عینک طبی آفتابی

عینک آفتابی محافظ چشمان شما

اشعه ی فرابنفش خورشید اثرات زیان باری را روی چشم بر جای می گذارد حتی ممکن است به چشم شما آسیب جدی بزند و شما را به بیماری های رایج چشم مانند: آب مروارید، ناخنک، دژنراسیون ماکولا یا آسیب لکه ی زرده چشم دچار کند، به همین خاطر استفاده از عینک آفتابی برای همه حتی کودکان یک امر مهم و ضروری تلقی می شود، لذا شما تنها با خرید عینک آفتابی مناسب می توانید از چشم هایتان در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید و انواع بیماری های چشمی جلوگیری کنید .

معایب عینک های تک منظوره

اگر شما جز افرادی باشید که از عینک طبی استفاده می کنید احتمالا در سفر با این مشکل روبه رو شده اید؛  مثلا در روز آفتابی قصد قدم زدن و لذت بردن از طبیعت را دارید، نور خورشید به قدری شدید است که شما به سختی و جمع کردن شکافت پلکی و نتیجتا چروک شدن پوست اطراف چشم هایتان قادر به دیدن میشوید و در این هنگام شما ملزم به استفاده از عینک آفتابی هستید. در این حالت چون ضعیفی چشم و نمره چشم دارید  با عینک آفتابی هم تار میبینید و این موقع است که از شرایط به وجود آمده خسته و به ناچار از قدم زدن منصرف می شوید.

ما یک پیشنهاد عالی برای برطرف کردن این مشکل شما داریم و آن هم عینک طبی آفتابی می باشد، با انتخاب و خرید این محصول مشکلتان برطرف شده و شما می توانید در حین لذت بردن از نور آفتاب از مزایای هر دو نوع عینک بهره مند شوید.

حال اگر مایلید بدانید که آیا می توان هر دو نوع عینک یعنی طبی و آفتابی را با هم ادغام کرد؟یا از کجا و چگونه می توان یک جفت عینک طبی آفتابی خریداری کرد، به خواندن ادامه ی این مقاله توجه فرمایید.

عینک طبی آفتابی چیست؟

اگر مدل خاصی از عینک آفتابی را در ذهن در نظر دارید ، حال می توانید آن را به یک عینک طبی آفتابی تبدیل کنید.

بدین صورت که شما عینک آفتابی مدنظرتون رو انتخاب کرده و بعد طبق نسخه و نمره ی چشمتان که دکتر تجویز کرده، عدسی یا لنز مربوطه را سفارش داده تا بروی عینک آفتابی فیت شود . از طرف دیگر ما به همه ی افراد که از عینک طبی استفاده می کنند سفارش می کنیم که از عینک آفتابی که عدسی آن مطابق نمره ی چشم شان است استفاده کنند که به این نوع عینک ها، عینک های دو منظوره یا عینک طبی آفتابی می گویند.

علاوه بر این، عینک‌های طبی آفتابی را می‌توان با هر نوع عدسی، از جمله لنزهای تک دید، دو کانونی و تدریجی برای شرایطی مانند پیرچشمی، استفاده کرد. اگر اغلب اوقات از عینک مطالعه استفاده می کنید، این عدسی ها برای مطالعه در فضای باز نیز بسیار مفید هستند.

انواع لنز و عدسی های مناسب عینک طبی آفتابی

عدسی و لنزهای عینک‌های طبی آفتابی می تواند از هر نوع متریالی باشد، از عدسی های معمولی گرفته تا

طیف گسترده‌ای از عدسی هایی با ضریب شکست بالا، عدسی‌های پلی کربنات، پلاستیکی، تریوکس و عدسی های شیشه ای( که نسبت به لنزهای پلاستیکی سنگین‌تر و شکننده‌تر هستند و استفاده از آنها ممنوع است).

ما به افرادی که نمره چشم بالایی دارند که حتی یک لحظه هم نمی توانند بدون عینک باشند استفاده از عینک طبی آفتابی را به شدت توصیه می کنیم.

عینک طبی آفتابی گالری عینک چشم شهر

لنزهای فتوکرومیک و فواید و مضرات آن

هنگام انتخاب لنزهای طبی برای عینک آفتابی خود، ممکن است بخواهید از متریال فتوکرومیک یا از عدسی های رنگی استفاده کنید.

عدسی های فتوکرومیک به لنزهای شما جلوه خاصی می بخشد، به این معنی که آنها به طور خودکار با تغییرات نور محیط تغییر رنگ می دهند؛ (یعنی درمحیط بیرون و در برابر نور خورشید تیره به نظر می رسند و در داخل خانه یا محیطی که نور کمی دارد شفاف تر دیده می شوند).

خاصیت تغییر رنگ لنزهای فتوکرومیک؛ زمانی که در تماس مستقیم با اشعه ماوراءبنفش خورشید قرا می گیرد فعال شده و عمل می کند و یکی از معایب این لنز این است که اگر اشعه ی فرابنفش زیاد نباشد تغییر رنگ نمی دهد، به عنوان مثال اگر در داخل خودروتان باشید به دلیل استفاده پوشش ضد یو وی در ساختار شیشه خودروها، خاصیت این لنز عمل نکرده و تیره نمی شود.

نکاتی که هنگام تبدیل کردن عینک آفتابی به عینک طبی آفتابی باید توجه داشت

تبدیل عینک آفتابی به عینک طبی آفتابی از چیزی که فکر می کنید راحت تر است، مخصوصا اگر عینک آفتابی قدیمی تان فریم خوب و با کیفیتی دارد که می‌خواهید همچنان از آن استفاده کنید و در کنار آن از لنزهای مناسب نیز بهره ببرید، می بایست به نکاتی پیرامون چگونگی و نحوه ی تبدیل این کار دقت کرده و قبل از اینکه به طور کامل وارد فرآیند تبدیل شوید، موارد زیرا حتما مد نظر داشته باشید:

– باید مطمئن شوید که عدسی عینک آفتابی قابل تعویض باشد و به فریم پرس نشده باشد،در غیر اینصورت تبدیل عینک آفتابی به طبی آفتابی امکان پذیر نخواهد بود

– نکته بعدی که باید توجه داشته باشید مدل شیشه یا عدسی عینک آفتابی تان میباشد، اگر عدسی عینک آفتابی تان قوس و انحنای زیادی داشته باشد در صورت وجود آستیگمات صلاح بر عدم ساخت این عینک است. اما اگر آستیگمات ندارید محدودیتی در ساخت عینک های بیس دار و قوس دار ندارید.

-اندازه ی قاب عینک آفتابی، از نکات مهمی است که هنگام تبدیل عینک آفتابی به طبی آفتابی باید توجه کرد و بهتر است بدانید هرچه قاب عینک آفتابی کوچک تر باشد گزینه ی مناسب تری برای تبدیل می باشد، زیرا به راحتی می توان لنز آن را تعویض کرد.

جمع بندی

اگر در  مورد چگونگی ساخت عینک های طبی آفتابی سوالی دارید یا در مورد سایر موضوعات مربوط به انواع عینک های آفتابی و خرید عینک طبی آفتابی به کمک نیاز داشتید لطفاً با ما در تماس باشید! ما متعهد هستیم که به شما کمک کنیم تا عینک های مناسب و درخور موقعیت اجتماعی شما قابل استفاده برای مدرسه، محل کار، ورزش، استفاده در فضای باز، متناسب برای لباس‌های رسمی و غیررسمی یا هر هدف دیگری حتی جلسات مذاکرات را انتخاب کنید.

1 دیدگاه در “عینک طبی آفتابی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.